תוכנית היזמות לחברה הערבית – 3D

המיזם שמשנה את פניו של הסטארט-אפ ניישן ומטפח תרבות יזמית בקרב מנהלים ויזמים בחברה הערבית
3D - Dream, Dare, Deliver

היא תוכנית לעידוד יזמות והקניית ידע וכישורים יזמיים-טכנולוגיים ליזמים מהחברה הערבית. זו התכנית הראשונה והיחידה לאוכלוסיה זו המתמקדת בהכשרה יזמית, מצוינות והעצמה אישית. התכנית משותפת לקרן ההון סיכון תקווין  (TakwinVC), בית הספר להייטק של Google ואוניברסיטת רייכמן ובית הספר אדלסון ליזמות באוניברסיטה.

התכנית החדשנית מתמקדת בתחילתה במשתתפים והמשתתפות ובהמשך במיזמים שלהם. מדובר בהזדמנות לחלום בגדול וללמוד איך להגשים – לתכנן את עתידה של היוזמה שלהם, להכיר מקרוב את האתגרים והקשיים ולהתמודד יחד עם כשלונות. בעזרת הרצאות, מפגשי "ספיד דייטינג" עם חברות מובילות ודמויות בולטות בתעשייה, התוכנית מחזקת מיומנויות מהותיות כמו ביטחון עצמי, יכולת מנהיגות, ניהול צוות, יצירתיות ואינטילגנציה רגשית וחברתית, לצד פיתוח כישורים וכלים טכנולוגיים וניהולים כמו בניית צוות ועמידה ביעדים. על כל זה מנצח ד"ר יוסי מערבי, דיקן בית הספר ליזמות והמנהל האקדמי של התכנית.

בכל מחזור, שאורכו שני סמסטרים, לוקחים חלק כ-30 משתתפים.ות בעלי הכשרה אקדמית וניסיון ניהולי. פרופיל הגילאים מגוון ומשתנה, כמו גם הרקע ותחום העיסוק – במחזורים הראשונים לקחו חלק אנשי רפואה, הנדסה ותכנות, סמנכ"לים בחברות הייטק ועוד.

בית הספר להייטק שם דגש על תחום הבינה המלאכותית  – AI   ומשלבו בכל תוכניות ההכשרה. התוכנית תוביל להקניית מיומנויות רלוונטיות ולקידום יזמות תוך דגש על קידום חדשנות באמצעות שימוש אחראי בטכנולוגיות AI.